Najbardziej kontrowersyjny prezydent świata

Michael Wollf musiał się nieźle natrudzić, by wydać swoją najnowszą książkę pod tytułem Ogień i furia. Biały Dom Trumpa. Nie chodziło tyle o kłopoty z zebraniem materiałów, ponieważ wielu bliskich współpracowników obecnego amerykańskiego prezydenta chętnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami. Problemem okazało się natomiast stanowisko samego Białego Domu, z perspektywy prezydenta publikacja, która właśnie trafia do rąk czytelników, jest co najmniej problematyczna.

Prezydent, który dokonał niemożliwego

Donald Trump to przywódca narodu, który swój kraj podzielił jak nigdy dotąd. Trudno znaleźć jego zwolenników, ich grono kurczy się też systematycznie wraz z kolejnymi podejmowanymi przez niego decyzjami. Zapatrzony w siebie, niesłuchający innych, często ulegający emocjom. Wydawać by się mogło, że taka osoba nigdy nie stanie na czele najsilniejszego mocarstwa na świecie. A jednak ku zaskoczeniu, prawdopodobnie także samego Donalda Trumpa, tak właśnie się stało. Pojawiają się głosy, że jego start w prawyborach Republikanów miał mu jedynie pomóc wizerunkowo i wypromować jego kolejny biznes. Czy jest to prawda? Na to i wiele innych pytań odpowiada w swojej książce Ogień i furia. Biały Dom Trumpa Michael Wollf. Już teraz jest to jeden z najgłośniejszych tytułów 2018 roku, choć ten ostatni dopiero się rozpoczął. Wiele osób zechce dowiedzieć się o fenomenie Donalda Trumpa więcej. Zrozumieć go, jak sugeruje sam autor książki, nie sposób. Oto bowiem człowiek najłagodniej mówiąc niesympatyczny stał się przywódcą wielkiego narodu. Wybrali go obywatele, często przez niego obrażani i dyskryminowani. Jak to możliwe? Zastanawiają się nad tym Amerykanie i ludzie w wielu zakątkach świata. Zastanawia się zapewne także sam prezydent. Jednak najbardziej w głowę zachodzą jego najbliżsi współpracownicy. To im przychodzi na co dzień mierzyć się z decyzjami wybuchowego szefa. Spodziewali się człowieka, który wdarł się do polityki, więc zapewne ma plan. A przynajmniej wielkie zdolności przywódcze. O tym, co zobaczyli mówią w rozmowach z Michaelem Wollfem.

Książka, po którą warto wybrać się do księgarni

Ogień i furia. Biały Dom Trumpa to ciekawa pozycja. Nie tylko dla studentów politologii, ale wszystkich interesujących się tym, jak działa demokracja. Podobno jest to ustrój, który trzeba akceptować dopóki ludzkość nie wymyśli czego lepszego. Pozornie wszystko w nim gra i decyduje większość obywateli. Czasami jednak także większości zdarza się podejmować wybory, których skutki są szokujące. Donaldowi Trumpowi nie sposób odmówić barwności. Ludzie albo go kochają, albo nienawidzą. W polityce takie wyraziste postaci zdarzają się rzadko, warto go zatem lepiej poznać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *