Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania- nowa jakość

Korzystanie przez rodziców z materiałów książkowych przy edukacji swoich dzieci stawało się od dłuższego czasu bardzo popularne. Dzisiaj można powiedzieć że na polskim rynku można znaleźć bardzo dużo książek, które pomogą w prawidłowym wychowaniu dzieci. Generalnie wszystko zależy od tego co wybierze rodzic- pójść można bowiem w bardzo różnych kierunkach. Najlepszą informacją jest jednak fakt, że materiały dostępne w księgarniach zahaczają tematyką w zasadzie o każde stadium rozwoju dziecka. Ciekawym zjawiskiem są książeczki do czytania dla dzieci, które z samej swojej natury mają pomagać im w rozwoju. Już najmłodsze dzieci z pomocą książeczki oraz czytających ją rodziców mogą rozwijać się znacznie szybciej. Doskonałym przykładem będzie nowa książka na polskim rynku – Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania.

Lubiana postać

Zasadniczą cechą książki jest to, że przedstawia ciekawą dla dzieci historię. Tytułowy Pucio jest małym chłopcem, który wybiera się z rodzeństwem oraz rodzicami na ferie zimowe. Tam spotykają go pewne przygody. Dziecko doskonale poradzi sobie z odbiorem historii i będzie mogło polubić głównego bohatera a także identyfikować się z nim. Dobrze napisane postacie sprawiają, że dzieci raczej chętnie sięgają po przygody Pucia (ponieważ nie jest to pierwsza książka opowiadająca o nim). Przygody bohatera są na szczęście rozłączne, dlatego nie jest wymagana lektura wcześniejszych książek. Osadzenie realiów w prawdziwym świecie jest także dobrym pomysłem, o wiele lepiej dostosowanym do wieku dziecka, zwłaszcza jeżeli chodzi o naukę.

Nauka mówienia

Zasadniczą rolą książki jest nauczenie mówienia małych dzieci. Bohater zwraca się do nich bezpośrednio i zachęca do tego, by dziecko składało pierwsze zdania. W poprzednich odsłonach serii dziecko nauczyło się poszczególnych dźwięków. W książce Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania autorka idzie o krok dalej w rozwoju dziecka. Efekty raczej są bardzo dobre i zauważalne- książka doskonale spisuje się w swojej kategorii i zadaniach. Dzieci bardzo łatwo odbierają ćwiczenia i nie mają problemu z ich wykonywaniem. Dodatkowo zachęcający do tego rodzic, który czyta książkę dziecku także powinien być raczej spora pomocą. Książka idealnie pomaga dzieciom, zwłaszcza tym, które mają problemy ze składaniem pierwszych zdań.

Rodzice, którzy chcieliby pomóc swoim dzieciom w składaniu pierwszych zdań powinni skorzystać z takiej pomocy. Jest to o wiele lepsze rozwiazanie, niż samodzielne myślenie nad tym. Książka Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania jest bowiem dziełem specjalisty i widać to na pierwszy rzut oka.